Blog»Novinky » Za 3 měsíce by se mohl objevit da [...]

Za 3 měsíce by se mohl objevit další virtuální operátor

Dalším mobilním virtuálním operátorem v České republice by se měl stát Voocall, který patří společnosti Canistec s.r.o. Informace byli uveřejněny v noci na čtvrtek na twitterovém účtu s společnosti. Ta uvedla, že start odhaduje na květen 2013. Další podrobnosti však nesdělila.

Voocall nyní poskytuje volání přes internet, takzvaný VoIP. Plnohodnotné hlasové a datové mobilní služby chce spustit za zhruba 95 dnů. Na svých internetových stránkách ostatně spustila odpočet.

Sama firma však nezveřejnila, se kterým z mobilních operátorů jedná o vstupu do sítě, ani údaje o cenách. Voocall nabízí internetové volání z mobilu na mobil za jednu korunu za minutu nebo 0,66 Kč za minutu pro volání na pevnou linku. Hovory účtuje po vteřinách. SMS vyjde na jednu korunu.

Virtuální operátoři nabízejí své služby v sítích zavedených firem, na trh by měli přinést nižší ceny a jednodušší služby. Jejich nástup uspíšila aktivita Českého telekomunikačního úřadu, který chce pro mobilní firmy v rámci regulace mobilního trhu zavést povinnost zveřejnit velkoobchodní nabídku.

Povinnost pustit do svých sítí nové hráče budou mít po dokončení nynější aukce také kupci kmitočtů pro sítě nové generace LTE.

Smlouvu o poskytování služeb virtuálního operátora zatím má BLESKmobil, vydavatelství Ringier, v síti Telefóniky O2 a společnost GTS Czech u T-Mobilu. Na spadnutí je dohoda maloobchodního prodejce Tesco a Telefóniky. Služby virtuálního operátora chtějí nabízet i Centropol, Air Telecom (U:fon) nebo UPC.

Spekuluje se také o vydavatelství Mafra nebo České poště.