Blog»Novinky » FAYN je již také virtuálním mob [...]

FAYN je již také virtuálním mobilním operátorem

Nové tarify FAYN kombinují internetové i mobilní volání a umožňují telefonovat za méně než korunu za minutu.

Brno, 6. srpna 2013 – Společnost FAYN Telecommunications úspěšně dokončila veškeré procesy související s nabídkou služeb virtuálního mobilního operátora a je připravena poskytovat tyto služby koncovým zákazníkům. Objednávkový systém, který nyní prochází posledními testy, bude pro zákazníky spuštěn od 12. srpna 2013. Pro svou nabídku GSM služeb spolupracuje FAYN se společností Quadruple, a.s. Své služby tak bude nabízet v síti Vodafone. (mapa pokrytí zde).

FAYN současně představuje nové tarify, které kombinují technologie internetového telefonování (VoIP) se službami mobilních sítí (GSM). Stává se tak jedním z prvních telekomunikačních operátorů, který komerčně nabízí uživatelům společné výhody internetového a mobilního volání, včetně služeb SMS a datových přenosů.

Jak již avizovala v předchozích měsících, jako nový virtuální operátor se společnost FAYN Telecommunications plánuje na českém trhu prosadit mj. vysoce atraktivním cenovým modelem, který je umožněn kombinací internetového a mobilního volání. Od dnešního dne vstupují v platnost tři nové mobilní tarify Basic, Medium a Top. Ceny jsou uvedeny v tabulce níže:

Název tarifu BASIC MEDIUM TOP
Volání v síti GSM [Kč/min] 1,79,- 1,39,- 1,00,-
Volání na pevné linky [Kč/min] 1,79,- 1,39,- 1,39,-
Volání přes internet [Kč/min] 0,79,- 0,58,- 0,58,-
Cena SMS [Kč] 1,49,- 1,19,- 1,19,-
Volné minuty v ceně tarifu - 50 150
Volné SMS v ceně tarifu - 25 25
Cena tarifu [Kč] 0,- 99,- 179,-

Veškeré ceny jsou uvedeny včetně DPH.

V rámci vlastní GSM sítě společnosti FAYN lze rovněž využívat neomezené volání za měsíční paušál 160 Kč vč. DPH. Ve VoIP síti jsou volání zdarma. Připojení k internetu lze pořídit formou měsíčního balíčku k jakémukoli tarifu za 80 Kč (150 MB dat).

„Z našich průzkumů vyplynulo, že průměrný uživatel telekomunikačních operátorů provolá měsíčně okolo 250 korun. Rozhodně se mu tedy nevyplatí neomezené tarify operátorů,“ uvedl Jiří Hlavenka, jednatel společnosti FAYN Telecommunications. „Nové tarify FAYN přináší skutečně nejnižší ceny za volání a bez jakéhokoli závazku, takže uživatelé si mohou naše služby snadno sami vyzkoušet, přesvědčit se o jejich výhodách a hlavně – reálně ušetřit.“

FAYN i nadále nabízí čistě internetové (VoIP) volání, které pro volání využívá datových přenosů namísto tradičních „hlasových“ sítí. Lze jej využívat s jakýmkoli jiným GSM operátorem či připojením k internetu; tuto variantu si již oblíbilo více než 30 000 zákazníků z řad koncových uživatelů, podnikatelů, obchodníků i firem, pro něž představuje nejsnazší cestu k technologicky vyspělému a zároveň levnému volání. V síti VoIP je každý uživatel vlastníkem tradičního („pevného“) telefonního čísla, na které se lze běžně dovolat, což je klíčová výhoda proti jiným službám typu Skype.

Pro volání výhradně přes internet mohou zákazníci využívat nové tarify Simple, Styl a Stream, které nabízejí nejlevnější volání nejen do všech tuzemských sítí, ale také do zahraničí; volání v rámci VoIP sítě je zdarma. Ceny shrnuje následující tabulka:

Název tarifu SIMPLE STYL STREAM
Volání do sítě GSM [Kč/min] 1,39,- 0,58,- 0,49,-
Volání na pevnou linku [Kč/min] 0,47,- 0,42,- 0,36,-
Cena SMS [Kč] - - -
Volné minuty v ceně tarifu - 100 250
Volné SMS v ceně tarifu - - -
Volná data v ceně tarifu [MB] - - -
Cena tarifu [Kč] 0,- 99,- 239,-

Veškeré ceny jsou uvedeny včetně DPH

„Jako jedni z mála telekomunikačních operátorů nabízíme kombinaci služeb GSM a VoIP,“ dodal Lukáš Honek, ředitel společnosti FAYN Telecommunications. „V kanceláři, doma, v kavárně, … téměř všude máme dnes k dispozici bezdrátový internet. A téměř všude se nabízí možnost volat ještě levněji ze svého chytrého mobilu.

O společnosti FAYN Telecommunications

FAYN Telecommunications s.r.o. je jedním z předních českých VoIP operátorů. Telefonováním přes internet (VoIP) se zabývá už od roku 2002, mezi virtuální mobilní operátory vstoupila v srpnu roku 2013. Každý den spojuje hovory desítek tisíc uživatelů. Své služby nabízí soukromým osobám, živnostníkům, velkým firmám či call centrům.