Blog»Novinky » ČD-Telematika spustila CDT-MOBILE

ČD-Telematika spustila CDT-MOBILE

Společnost, která byla na našem webu dlouhou dobu vedená jako spekulace se stala oficiálně potvrzenou. Jen zkraje musíme říci, že se nebude jednat o virtuálního operátora pro běžné koncové zákazníky, ale pro lokální a regionální internetové poskytovatele. ČD-Telematika jim zajišťuje samotné datové páteřní připojení.

Z názvu provozovatele ČD-Telematika je jasně poznat jeho majitel - České dráhy, které ve společnosti drží nadpoloviční podíl. Své služby MVNE bude nabízet pod názvem CDT-MOBILE a bude je nabízet v síti Vodafonu, díky strategickému partnerství s firmou Quadruple a.s.

Nová služba CDT-MOBILE je tak určena těm, kteří chtějí nabízet služby virtuálního operátora bez složitého a zdlouhavého vyjednávání s dalšími operátory. Jednotliví zájemci si tak mohou vybírat z připravených produktových balíčků a nebo vytvořit individuální cenové plánů s díky připravenému administračnímu nástroji. Jeho prostřednictvím zájemce snadno zahájí poskytování služeb virtuálního operátora.

Čísla jsou přidělována z rozsahu síťového operátora Vodafone a pro koncové zákazníky je i připravena samoobsluha. Výroba a distrubuce SIM karet je samozřejmostí, stejně tak i další podpůrné služby, jako tomu je u jiných společností nabízejících služby MVNE.

V budoucnu se chce ČD-Telematika zaměřit i na jiný velkoobchodní trh – firemní benefitní programy. „Jistě nalezneme na našem trhu společnosti, pro které budou naše mobilní služby ve formě zaměstnaneckých benefitů zajímavé. S benefitními programy má ČD-T již několikaleté zkušenosti ve Skupině ČD a SŽDC. Další rozvoj mobilních služeb plánujeme i do budoucna. Směřovat bude například do případného rozšíření mobilních služeb pro zákazníky Českých drah,“ doplnil Václav Studený, místopředseda představenstva společnosti.