Blog»Novinky » V síti Vodafonu přibyl další op [...]

V síti Vodafonu přibyl další operátor: WIA mobil

Společnost WIA spol. s r. o., která již od roku 2002 poskytuje telekomunikační služby rozšířila své působení o GSM sítě. Současně tak pokrývá datové i hlasové služby na technologiích jako je VoIP (skrze Wifi, AirMax, 5G) či xDSL. Svou službu nabídne v podobě předplacené karty v síti Vodafone.

WIA mobil tak navazuje na dlouholeté zkušenosti v oblasti IP telefonie (služba SIPY). Ceny volání začínají již na 1 Kč za minutu v rámci sítě WIA a SIPY. Volání do ostatních sítí vás přijde na 1,80 a je jedno, zda je to do pevné či mobilní sítě. SMS do všech sítí stojí 1,50 Kč, MMS pak 4,90 Kč. Tarifikace je obvyklých 60+1.

Jak se již stalo zvykem u českých předplacených karet, čeká vás měsíční paušál a to ve výši 39,- Kč za měsíc. Ovšem v případě, že jste klientem a využíváte jednu z možností internetového připojení, které WIA nabízí, je měsíční paušál zdarma. Jasné je tak cílení operátora především na stávající zákazníky.

Nabídka internetu v mobilu ale moc nenadchne. Výběr je zúžen jen na dvě možnosti:

  • Internet v mobilu na den (25 MB) - 30,- Kč
  • Internet v mobilu na měsíc (150 MB) - 120,- Kč

Přenesení čísla od jiného operátora vás přijde na 270,- Kč, pokud nejste zákazník využívající internet od WIA. Potom by bylo převedení stávajícího mobilního čísla do sítě za 0,- Kč.

V doplňkovém prodeji na stránkách operátora můžeme nalézt i dva mobilní telefony. Konkrétně se jedná o Samsung C 6310 GALAXY Young za 2.999,- Kč a myPhone HALO 8 za 1.249,- Kč. Dle nákupního rádce, např. Heureka.cz, jde o běžné ceny, srovnatelné s Alza.cz apod.